Porównanie giełd kryptowalut

Znajdziesz u nas kilkanaście giełd krypto, które dokładnie zrecenzowaliśmy. Co więcej, przygotowaliśmy też porównanie głównych platform, żebyś miał czarno na białym, u którego brokera lepiej inwestować? Jeśli zastanawiasz się nad wyborem giełdy do obsługi swoich kryptowalut, to sprawdź poniższe zestawienia i odkryj zalety, a także wady poszczególnych giełd.


Na co zwrócić uwagę w porównaniu giełd?

Dostępność kryptowalut – nie każdy coin kupisz na wybranej platformie krypto. Dlatego ważne jest, by posiadać konto na tych giełdach, które oferują najwięcej tokenów. To pomoże ci w inwestowaniu w altcoiny z mniejszą kapitalizacją.

Obsługa walut – sprawdź, czy broker, u którego chcesz kupić krypto obsługuje twoją walutę np. PLN, USD czy EUR. Jeśli tak, to pozwoli ci to zredukować prowizję dotyczącą przewalutowania.

Opłaty – porównaj, który broker pozwala na darmowe depozyty i wypłaty. Co więcej, poznaj opłaty transakcyjne, czyli prowizje od zakupu i sprzedaży kryptowalut. 

Obsługa klienta – dostępność do czatu na żywo, to coś, co ułatwia inwestowanie przede wszystkim początkującym użytkownikom. Ważne też, żeby była opcja komunikowania się w języku, w którym się sprawnie posługujesz (np. nie wszyscy brokerzy dysponują polskim supportem).

Opinie użytkowników – na naszej stronie znajdziesz zweryfikowane opinie od inwestorów, którzy mają doświadczenie z wybraną giełdą krypto. Dzięki temu z pierwszej ręki poznasz wrażenia z użytkowania brokera.

Ocena redakcji – każdego brokera oceniliśmy chłodnym okiem. W naszych recenzjach dowiesz się o plusach giełdy, jak i minusach.

Pozycja na rynku – z doświadczenia wiemy, że im większy broker, bardziej rozpoznawalny, tym posiada lepszą ofertę. Jeśli giełda jest na rynku od dłuższego czasu, to pokazuje, że nie jest scamem, a platformą, która zna się na rzeczy.

Kluczowe kryteria

Na stronie rankingu giełd kryptowalut dostępne jest nasze narzędzie, dzięki któremu szybko porównasz brokerów w oparciu o główne funkcjonalności. Czego dotyczą informacje:

Opłata za konto
Liczba kryptowalut
Prowizja za wpłatę
Waluty
Język polski

Co więcej, wybierając nasze szczegółowe artykuły znajdziesz jeszcze więcej zestawień. W nich skupiamy się na detalach związanych z obsługą konta, płatnościami, transakcjami krypto i bezpieczeństwem.