Jak i gdzie kupić Ethereum?

Autor: Arkadiusz Krakowiak Arkadiusz Krakowiak 09:23, 15 lut 2024
Jak i gdzie kupić Ethereum?

Ethereum jeszcze popularnością nie przewyższa Bitcoina, ale i tak to kryptowaluta, o której jest głośno na rynku. W tym miejscu dowiesz się jak i gdzie kupisz ETH na giełdzie online!

Kupno ETH na skróty:

 1. Załóż konto na polecanej przez nas giełdzie: Bybit
 2. Zweryfikuj tożsamość
 3. Wpłać pieniądze, które chcesz zainwestować w Ethereum
 4. Za pośrednictwem konwersji na giełdzie wymień depozyt Fiat na kryptowalutę ETH
 5. Transakcja błyskawicznie zostanie zrealizowana

⏱️ Ile czasu zajmuje kupno ETH zgodnie z naszą poradą? Rejestracja i weryfikacja na giełdzie Bybit przebiega sprawnie, co oznacza, że wystarczy kilkanaście minut, żeby przejść wszystkie procedury. Następnie, co musisz zrobić, to wpłacić pieniądze, za które kupisz ETH. Bybit udostępnia błyskawiczny przelew w PLN za pośrednictwem aplikacji ZEN. W ten sposób dosłownie w jednej minucie doładujesz swoje giełdowe saldo. Później wystarczy wymienić PLN na ETH. 

Zapewniamy: jeśli nie masz konta na giełdzie krypto, to stosując się do naszych porad w ciągu kilkudziesięciu minut zrealizujesz inwestycję w Ethereum.

Jak kupić Ethereum?

Ethereum to druga kryptowaluta, jeśli chodzi o kapitalizację rynkową. To właśnie na tym blockchainie funkcjonuje wiele projektów, dlatego ETH zajmuje tak eksponowane miejsce. To przekłada się na zainteresowanie inwestorów, którzy w ramach dywersyfikacji portfela kupują nie tylko BTC, ale też Ethereum.

Z racji tego, że ETH jest równie znane, co BTC, to możesz kupić tego coina na wszystkich giełdach krypto. Oto przykładowe platformy, dzięki którym zainwestujesz w Ethereum:

Jeśli nie masz konta na żadnej giełdzie krypto, to koniecznym warunkiem jest rejestracja na takie platformie. Co dalej? Wpłata tradycyjnej waluty, a następnie wymiana jej na Ethereum. Wraz z rozwojem rynku pojawili się brokerzy obsługujący takie transakcje. Co jednak istotne, przestrzegają oni zasad KYC i AML, co oznacza, że rejestrując się u nich musisz też zweryfikować swoją tożsamość.

#1 Rejestracja konta na giełdzie

Ethereum, tak jak Bitcoin, dostępne jest na każdej giełdzie krypto. To altcoin o największej kapitalizacji, który stanowi jeden z filarów całego rynku kryptowalut. Dlatego łatwo kupisz go na najpopularniejszych platformach online.

📜 Aby zarejestrować się na giełdzie krypto musisz przygotować jeden z dokumentów tożsamości:

 • dowód osobisty/prawo jazdy/paszport.

Co więcej, brokerzy na drodze weryfikacji wymagają też potwierdzenie adresu zamieszkania, co wiąże się z przedstawieniem dokumentu, na którym będą twoje dane osobowe i adres – np. może to być wyciąg bankowy czy rachunek za media.

Rozpoczynając procedurę rejestracji na giełdzie, która posłuży ci do zakupu ETH – przygotuj sobie kilkanaście minut wolnego czasu. Zwykle tyle zajmuje uzupełnienie formularza i zrobienie KYC (weryfikacji).

#2 Wpłata

Depozyt to kolejny z warunków inwestycji w ETH. W zależności od tego, jaką walutę chcesz wpłacić na saldo giełdowe – możesz skorzystać z innej metody płatności. Opcje wpłaty, jak i prowizje są zróżnicowane pomiędzy różnymi giełdami.

🌡️ Ważne!

Jak wynika z naszych doświadczeń – najdroższą formą zakupu ETH jest bezpośrednia transakcja za pośrednictwem karty VISA/Mastercard. Kupując Ethereum za środki znajdujące się na karcie możesz ponieść prowizję rzędu kilku % od transakcji.

Metody wpłaty dostępne u brokerów krypto:

 • przelew bankowy
 • aplikacja ZEN (błyskawiczny przelew)
 • portfele elektroniczne (Skrill, PayPal)
 • karty VISA/Mastercard

Jak zrobić wpłatę?

 1. Po założeniu konta u brokera – wejdź w opcję depozyt FIAT (wpłata FIAT)
 2. Ustaw kwotę wpłaty, walutę, a następnie metodę transakcji
 3. Postępuj zgodnie z wytycznymi operatora płatności

#3 Kupno ETH

Na giełdzie online są dwa sposoby na realne kupno ETH:

 • zlecenie spot: na platformie tradingowej ustalasz wartość transakcji, a także parametry ceny, czyli kupno po aktualnej wartości lub wykonanie, gdy cena osiągnie określony pułap
 • konwersję: wymiana walut na zasadach kantoru (po uśrednionej cenie rynkowej)

💡 Co ciekawe:

Wcale nie musisz dysponować wysokimi kwotami, żeby kupić ETH. Brokerzy pozwalają na zakup cząstkowych wartości Ethereum. Co to oznacza? To że już 10 zł możesz wymienić na kryptowalutę ETH.

Ethereum za złotówki: gdzie kupisz ETH za PLN?

Na rynku dostępne są platformy, dzięki którym kupisz Ethereum bezpośrednio za PLN. To o tyle istotne, że możesz przelać Zł na saldo brokera, a następnie bez przewalutowania zamienić depozyt na ETH. To pozwoli ci nieco obniżyć koszty transakcyjne w sytuacji, gdy dysponujesz kapitałem w PLN.

Giełdy krypto, które oferują handel w oparciu o polską walutę do wpłat wykorzystują system ZEN. To aplikacja mobilna, dzięki której błyskawicznie zrobisz przelew do brokera online. Zwykle prowizja od depozytu wynosi 1%.

👉 Giełdy, na których kupisz Ethereum za PLN:

GiełdaMin. kwotaMetoda
Binance10 złZENVISA/Mastercard
Zonda Crypto10 złZENPrzelew bankowyVISA/Mastercard
Bybit45 złZENVISA/Mastercard
Kanga1 złBLIKZENPrzelew bankowy

Giełdy, na których kupisz ETH – TOP 3

Jeśli inwestujesz na giełdzie Coinbase z Polski i posiadasz EUR, to robiąc przelew bankowy w tej walucie unikasz prowizji za depozyt. To pozwoli ci na darmowy zakup ETH. W przypadku innych polecanych przez nas platform – musisz liczyć się z kosztami związanymi za wpłatę.

👉 Brokerzy, których polecamy do kupna Ethereum:

GiełdaWalutyProwizja za depozyt
BinancePLN, GBP, EUR1%
CoinbaseUSD, GBP, EURBrak
BybitPLN, USD, GBP, EUR1%

O czym pamiętać kupując ETH?

✅ Binance, Bybit, Kanga i Zonda Crypto – to giełdy, na których kupisz ETH za polską walutę

✅ Przed kupnem Ethereum – musisz otworzyć konto na giełdzie krypto

✅ Jeśli zrobisz na Coinbase przelew bankowy w EUR (dotyczy użytkowników z Polski), to możesz kupić ETH bez żadnej opłaty

✅ Ethereum możesz przechowywać na giełdzie i portfelach: MetaMask, Ledger, Trezor czy Trust Wallet

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Od 74% do 89% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.