ZondaCrypto rejestracja: jak założyć konto?

Autor: Arkadiusz Krakowiak Arkadiusz Krakowiak 08:26, 12 cze 2024
ZondaCrypto rejestracja: jak założyć konto?

W ZondaCrypto kupisz kryptowaluty bezpośrednio za polskie pieniądze. Wystarczy, że zarejestrujesz się u tego brokera. Jak to zrobić?

Rejestracja w ZondaCrypto

Jeśli zarejestrowałeś się kiedyś na giełdzie krypto lub u brokera forex, to w ZondaCrypto są podobne procedury dotyczące nowych klientów. To platforma przestrzegająca zasad KYC i AML, co oznacza, że musisz potwierdzić swoją tożsamość i adres zamieszkania. Jak? Poprzez okazanie odpowiednich dokumentów.

Rejestrując się w ZondaCrypto przygotuj jeden z dokumentów:

  • dowód osobisty,
  • paszport.

Co ciekawe, w ZondaCrypto nie zweryfikujesz tożsamości za pośrednictwem prawa jazdy. Dokument ten jest akcpetowany przez innych brokerów takich jak Binance i Bybit.

Poza tym – giełda ta wymaga potwierdzenia adresu zamieszkania. W jaki sposób to zrobisz? Przesyłając zdjęcia np. wyciągu bankowego lub rachunku za media, na którym będą widoczne twoje dane i adres.

🗨️ Nasza opinia:

Nie ma większej różnicy w otwieraniu konta w Binance czy ZondaCrypto. To giełdy, które wymagają tych samych dokumentów do potwierdzenia tożsamości. Po prostu to procedury, które musisz zaakceptować, jeśli chcesz swobodnie handlować kryptowalutami. Wystarczy jednak 10 minut, by w pełni przejść przez rejestrację i weryfikację. To pozwoli ci na wpłaty i wypłaty FIAT, a także zarządzanie tokenami.

Jak otworzyć konto?

  1. Kliknij w nasz link i rozpocznij rejestrację
  2. Wpisz e-mail, a następnie kod weryfikacyjny
  3. Wprowadź numer telefonu i ponownie odebrany kod
  4. Ustaw hasło do logowania
  5. Zabezpiecz konto dwustopniową weryfikacą (Google Authenticator lub kod SMS)
zondacrypto rejestracja

W ZondaCrypto konto założysz bez podawania szczegółowych danych dotyczących imienia, nazwiska czy numeru PESEL. Dopiero po zalogowaniu się dostępna jest opcja weryfikacji. To właśnie na tym etapie przejdziesz procedurę KYC, która wymaga od ciebie wpisania kilku poufnych informacji.

Weryfikacja w ZondaCrypto

Aby zweryfikować konto w edycji profilu musisz wprowadzić brakujące informacje:

  • imię,
  • nazwisko,
  • PESEL,
  • adres zamieszkania.

Dane te musisz potwierdzić przesyłając zdjęcia dwóch dokumentów. Tożsamość zweryfikujesz za pośrednictwem dowodu osobistego lub paszportu. Z kolei adres potwierdzisz rachunkiem za media, wyciągiem z konta bankowego czy pismem urzędowym.

Wysyłając fotokopie dokumentów pamiętaj, by nie były one starsze niż sprzed sześciu ostatnich miesięcy. Co więcej, zdjęcia powinny być w pełni czytelne, na których będą widniały twoje dane osobowe i adres zamieszkania. Dla przykładu – jeśli na wyciągu bankowym nie będzie któreś z tych informacji, to giełda nie zaakceptuje takiego dokumentu w procedurze KYC.

Co ważne – weryfikacja przebiegnie prawidłowo, jeśli wpisane przez ciebie dane będą pokrywać się z tymi, które znajdują się na dokumentach. W innym przypadku – będziesz proszony o wyjaśnienia i przedstawienie kolejnych dokumentów.

👉 Po zweryfikowaniu tożsamości będziesz mógł:

  • realizować wpłaty i wypłaty FIAT,
  • wykonywać płatności w kryptowalutach,
  • handlować na giełdzie.

Aktualne uprawnienia sprawdzisz w edycji konta:

zondacrypto kyc

Według regulaminu Zonda Crypto daje sobie 24 godziny na zweryfikowanie konta użytkownika. Zauważyliśmy jednak, że procedura ta jest krótsza – w naszym przypadku wystarczyła godzina (dzień roboczy), żeby otrzymać informację o pełnej aktywacji konta.

Co warto wiedzieć o rejestracji w ZondaCrypto:

Pierwsze zakupy krypto będziesz mógł zrealizować dopiero po zweryfikowaniu tożsamości

✅ Czas oczekiwania na weryfikację może wynieść nawet 24 godziny

KYC to jednorazowa procedura – gdy ją przejdziesz, to możesz swobodnie korzystać z konta

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Od 74% do 89% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Inwestowanie jest ryzykowne i możesz stracić część lub całość zainwestowanego kapitału. Podane informacje służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym i nie stanowią żadnego rodzaju porady finansowej ani rekomendacji inwestycyjnej.