Wskaźnik płynności szybkiej

Autor: Arkadiusz Krakowiak Arkadiusz Krakowiak 20:47, 22 sie 2024
Wskaźnik płynności szybkiej

Wskaźnik płynności szybkiej (quick liquidity ratio), znany także jako wskaźnik „kwasowy” (acid-test ratio), jest bardziej rygorystyczną miarą płynności niż wskaźnik płynności bieżącej. Oblicza się go, dzieląc sumę najbardziej płynnych aktywów (takich jak gotówka, papiery wartościowe, należności krótkoterminowe) przez bieżące zobowiązania. Wskaźnik ten wyklucza zapasy, które mogą być trudniejsze do szybkiego spieniężenia. Wskaźnik płynności szybkiej powyżej 1 wskazuje, że firma może spłacić swoje bieżące zobowiązania bez potrzeby sprzedaży zapasów.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Od 74% do 89% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Inwestowanie jest ryzykowne i możesz stracić część lub całość zainwestowanego kapitału. Podane informacje służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym i nie stanowią żadnego rodzaju porady finansowej ani rekomendacji inwestycyjnej.