Stagflacja

Stagflacja (stagflation) to sytuacja gospodarcza, w której jednocześnie występuje wysoka inflacja, niski wzrost gospodarczy i wysokie bezrobocie. Jest to niekorzystne zjawisko, ponieważ polityka pieniężna i fiskalna mają ograniczoną skuteczność w jego zwalczaniu. Tradycyjne metody walki z inflacją mogą pogłębiać bezrobocie, a próby stymulowania wzrostu gospodarczego mogą z kolei zwiększać inflację. Stagflacja była szczególnie dotkliwa w latach 70. XX wieku w wielu krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Od 74% do 89% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Inwestowanie jest ryzykowne i możesz stracić część lub całość zainwestowanego kapitału. Podane informacje służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym i nie stanowią żadnego rodzaju porady finansowej ani rekomendacji inwestycyjnej.