Emisja obligacji

Emisja obligacji (Bond issuance) to proces, w którym instytucja, firma lub rząd wydaje nowe obligacje w celu pozyskania kapitału od inwestorów. Obligacje są instrumentami dłużnymi, które zobowiązują emitenta do regularnego wypłacania odsetek oraz zwrotu kapitału nominalnego w ustalonym terminie. Emisja obligacji polega na określeniu warunków emisji, takich jak wartość nominalna, oprocentowanie, termin wykupu oraz warunki spłaty, a następnie sprzedaży obligacji inwestorom na rynku pierwotnym.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Od 74% do 89% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Inwestowanie jest ryzykowne i możesz stracić część lub całość zainwestowanego kapitału. Podane informacje służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym i nie stanowią żadnego rodzaju porady finansowej ani rekomendacji inwestycyjnej.