XTB rejestracja: jak założyć konto?

Autor: Arkadiusz Krakowiak Arkadiusz Krakowiak 07:51, 18 cze 2024
XTB rejestracja: jak założyć konto?

Inwestowanie w akcje i pozostałe instrumenty finansowe w XTB możliwe jest po wcześniejszej rejestracji u tego brokera. W tym miejscu dowiesz się, jak otworzyć konto w XTB, żeby swobodnie korzystać z rachunku maklerskiego!

Rejestracja w XTB

W XTB konto mogą otworzyć tylko pełnoletnie osoby. To broker, u którego dostępny jest rachunek demo, co oznacza, że na początku możesz sprawdzić techniki inwestycyjne na wirtualnych pieniądzach. Jeśli jednak chcesz posługiwać się realnymi aktywami, to będziesz zobligowany do potwierdzenia tożsamości w celu przejścia procedury KYC.

xtb rejestracja

Do rejestracji w XTB potrzebujesz dowodu osobistego lub paszportu, a także dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania np. prawo jazdy (jeśli jest widoczny na nim adres) lub wyciąg bankowy, rachunek za media itd.

Jeśli chcesz otworzyć rachunek w XTB, to przygotuj sobie około 10 minut wolnego czasu, a także wymagane dokumenty (dowód osobisty lub paszport, a także potwierdzenie adresu).

🗨️ Nasza opinia:

XTB to w pełni regulowany broker, który przestrzega wszystkich procedur dotyczących polskiego, jak i europejskiego prawa. Dlatego weryfikuje swoich użytkowników. A na czym to polega? Na tym, że po rejestracji (uzupełnieniu formularza) musisz potwierdzić tożsamość. Możesz to zrobić poprzez kamerę online lub zdjęcia dokumentów tożsamości. W obu przypadkach musisz mieć przy sobie ważny dokument np. dowód osobisty. Co pozytywne, to KYC robi się tylko raz – gdy potwierdzisz dane, to później możesz już swobodnie inwestować tj. wpłacać i wypłacać środki z rachunku maklerskiego.

Jak otworzyć konto?

 1. Kliknij w nasz link i przejdź do rejestracji w XTB
 2. Wpisz adres e-mail i zaznacz wymagane zgody
 3. Wprowadź szczegółowe informacje: imię, nazwisko, telefon, datę urodzenia, kraj, PESEL, adres zamieszkania
 4. Wybierz walutę rachunku: PLN, USD, EUR
 5. Uzupełnij ankietę, która sprawdzi twoją wiedzę odnośnie inwestycji
xtb konto
xtb adres zamieszkania

Po przejściu powyższych kroków będziesz mógł się zalogować na platformę XTB, czyli xStation 5. Aby jednak wykonać wpłatę i rozpocząć inwestowanie – konieczna jest weryfikacja tożsamości, o czym zostaniesz poinformowany w komunikacie na ekranie swojego urządzenia.

xtb rejestracja ukończona

Weryfikacja w XTB

W XTB aktywujesz konto po przejściu KYC (know your customer). Do zweryfikowania się możesz wybrać jedną z dwóch opcji:

 • Wideo weryfikacja – procedura, w której nagrywasz kamerą dokument tożsamości, a także swoją twarz i próbkę głosu.
 • Wygranie dokumentów z dysku komputera – standardowa metoda, gdzie w odpowiednich miejscach musisz dołączyć zdjęcia takich dokumentów jak dowód osobisty czy prawo jazdy.
xtb weryfikacja

Według informacji XTB – szybszym sposobem na weryfikację jest opcja wideo. Jak wynika ze statystyk 91% użytkowników aktywuje swoje konto dosłownie po 5 minutach. Jak przebiega ten proces?

Na początku jesteś zobligowany do tego, żeby określić, jaki system operacyjny posiada twój telefon. Po co to? Dlatego, że na dalszym etapie, to właśnie telefonem nagrasz dokument tożsamości, a także swoją twarz i próbkę głosu.

Postępuj zgodnie ze wskazówkami XTB:

 1. wybierz dokument,
 2. wpisz kraj wydania dokumentu,
 3. skanuj kod QR telefonem, żeby dokończyć procedurę na smartfonie (dotyczy to sytuacji, w której rejestrujesz się poprzez komputer)
 4. po połączeniu się z XTB na telefonie – zrób obustronne zdjęcia dokumentu tożsamości,
 5. nagraj wideo,
 6. wykonaj selfie.

Na koniec prześlij wszystkie pliki do XTB. Jeśli twoje zgłoszenie będzie prawidłowe, to chwilę później otrzymasz informację o pozytywnej weryfikacji.

Cała procedura odbywa się w ramach jednego procesu – po prostu kolejno wykonuj polecenia brokera.

Co warto wiedzieć o rejestracji w XTB:

✅ Do pełnej aktywacji rachunku należy nie tylko się zarejestrować, ale też zweryfikować

✅ Do weryfikacji musisz mieć przy sobie jeden z dokumentów: dowód osobisty lub paszport

✅ W XTB możesz zweryfikować się standardowo (wysyłając zdjęcia dokumentów) lub za pośrednictwem wideo (nagrywając się)

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Od 74% do 89% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.