XM rejestracja: jak założyć konto?

Autor: Arkadiusz Krakowiak Arkadiusz Krakowiak 08:00, 10 lip 2024
XM rejestracja: jak założyć konto?

W XM dostępny jest rachunek demo i real. Jeśli chcesz korzystać z prawdziwych pieniędzy, to musisz potwierdzić swoją tożsamość. W tym miejscu dowiesz się, jak prawidłowo otworzyć konto u tego brokera.

Rejestracja w XM

Proces tworzenia i weryfikowania konta w XM nie odbiega niczym szczególnym od rejestracji u pozostałych brokerów forex. Musisz zorganizować sobie parę minut wolnego czasu, a przy tym zaopatrzyć się w dokument potwierdzający tożsamość. Co to może być? Dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy.

xm nowe konto

XM od razu na etapie weryfikacji wymaga od użytkownika potwierdzenia adresu zamieszkania. Dlatego nie wystarczy tylko dokument tożsamość. Dodatkowo musisz okazać m.in. wyciąg bankowy lub rachunek za media, na którym będą widoczne twoje dane osobowe i adres.

Przed rejestracją w XM przygotuj:

  • Dokument tożsamości: dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport
  • Potwierdzenie adresu zamieszkania: wyciąg bankowy, rachunek za media/internet/czynsz, urzędowe pismo

🗨️ Nasza opinia:

Aby zarejestrować się w XM musisz przygotować zdjęcia standardowego zestawu dokumentów. Dowód osobisty i potwierdzenie adresu np. rachunek za prąd – to pozwoli ci otworzyć konto u każdego brokera w Polsce. XM w tym przypadku również nie wymyślił nic nowego. Podczas weryfikacji postępuj zgodnie z wytycznymi platformy – w jednym z kroków będziesz zobowiązany do zrobienia selfie. To również nie powinno cię dziwić, bo tego samego wymaga m.in. XTB.

Jak otworzyć konto?

  1. Kliknij w nasz link, a zostaniesz przekierowany do rejestracji w XM.com
  2. Wpisz: e-mail i hasło do logowania
  3. Potwierdź adres e-mail klikając w otrzymany link
  4. Zweryfikuj konto tj. uzupełnij formularz z danymi osobowymi, a także dołącz wymagane dokumenty
xm rejestracja i weryfikacja

W XM na początku uzupełniasz krótki formularz rejestracyjny, dzięki któremu możesz zalogować się na konto i korzystać z rachunku demo (10 tysięcy EUR). 

Jeśli jednak chcesz wykonać depozyt i rozpocząć inwestowanie, to konieczna jest weryfikacja. Ta polega na podaniu bardziej szczegółowych danych osobowych, odpowiedzi na pytania związane z inwestowaniem, a także przesłaniem dokumentów. Przejście tej procedury zajmuje dosłownie 3-5 minut.

Weryfikacja w XM

U brokera XM weryfikacja została podzielona na trzy etapy:

  • Dane osobowe – w tej sekcji uzupełniasz formularz wprowadzając takie informacje jak: imię, nazwisko, data urodzenia, miejsce urodzenia, numer telefonu, PESEL.
xm formularz rejestracji
  • Profil inwestora – to dział, w którym musisz odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących inwestowania, a także wybrać walutę rachunku (później możesz ją zmienić).
xm dane profilowe
  • Dokumenty – to finalny krok na drodze KYC. W odpowiednie miejsce musisz dołączyć czytelne, obustronne zdjęcia dokumentów tożsamości, a także potwierdzenie adresu. Co więcej, za pośrednictwem kamery w komputerze lub telefonie jesteś zobligowany do zrobienia selfie.

🔎 Pamiętaj:

Dokumenty, których używasz do KYC w XM mogą być maksymalnie sprzed trzech ostatnich miesięcy (wyciąg bankowy, rachunek za media itd.) Z kolei dowód osobisty czy paszport muszą posiadać datę ważności. W przeciwnym razie broker nie zweryfikuje pozytywnie twojego wniosku.

Co warto wiedzieć o rejestracji w XM:

✅ W XM na początku możesz skorzystać z rachunku demo o wartości 10 000 EUR

✅ Do KYC broker ten akceptuje jeden z dokumentów: dowód osobisty, paszport, prawo jazdy

✅ Weryfikacja polega też na potwierdzeniu adresu zamieszkania np. rachunkiem za media

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Od 74% do 89% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.