Wskaźnik dźwigni finansowej to miara stosunku kapitału pożyczonego do kapitału własnego w strukturze finansowej firmy. Wskaźniki dźwigni finansowej, takie jak wskaźnik zadłużenia (Debt-to-Equity Ratio), informują o tym, jak duży udział długu ma firma w finansowaniu swoich aktywów. Wysoki wskaźnik dźwigni oznacza większe ryzyko, ponieważ większa część finansowania pochodzi z kapitału pożyczonego, co zwiększa koszty obsługi długu i ryzyko niewypłacalności.
Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.
Od 74% do 89% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Inwestowanie jest ryzykowne i możesz stracić część lub całość zainwestowanego kapitału. Podane informacje służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym i nie stanowią żadnego rodzaju porady finansowej ani rekomendacji inwestycyjnej.