TMS Oanda rejestracja: jak założyć konto?

Autor: Arkadiusz Krakowiak Arkadiusz Krakowiak 09:21, 20 cze 2024
TMS Oanda rejestracja: jak założyć konto?

Jeśli chcesz inwestować na giełdzie za pośrednictwem TMS Oanda, to musisz otworzyć rachunek u tego brokera. W tym miejscu wyjaśniamy, jak się zarejestrować i zweryfikować w TMS Oanda.

Rejestracja w TMS Oanda

TMS Oanda, tak jak XTB, pozwala nowym klientom na założenie konta demo. Na czym to polega? W tym przypadku wszystko ograniczone jest do minimum formalności. Dosłownie w minutę otworzysz rachunek, na który otrzymasz wirtualne pieniądze. Dzięki temu będziesz mógł przetestować platformę inwestycyjną bez wkładu realnych środków.

tms oanda formularz rejestracyjny

Inwestorzy, którzy chcą kupować realne akcje i budować portfel inwestycyjny w oparciu o prawdziwe pieniądze – są zobligowani do zarejestrowania konta i zweryfikowania swojej tożsamości. TMS Oanda przestrzega zasad KYC i AML, stąd konieczna jest taka procedura przed pierwszymi inwestycjami.

Przed rejestracją w TMS przygotuj jeden z dwóch dokumentów:

  • dowód osobisty,
  • paszport.

🗨️ Nasza opinia:

Dla tych co nie lubią tracić czasu TMS usprawnił proces rejestracji, co skraca procedurę tworzenia nowego konta. Mianowicie, od razu możesz dołączyć zdjęcia dokumentu tożsamości, bez ręcznego wprowadzania danych osobowych. System automatycznie wykryje twoje imię, nazwisko etc. z przesłanego dokumentu. W ten sposób masz dwie pieczenie na jednym ogniu: rejestracje i weryfikacje. Dlatego warto mieć przy sobie dowód osobisty lub paszport otwierając nowe konto w TMS Oanda.

Zaznaczmy jednak, że jest też opcja tradycyjnej rejestracji, czyli ręcznego wprowadzenia np. imienia, nazwiska, numeru PESEL, a dopiero na późniejszym etapie zweryfikowania dokumentu tożsamości.

Jak otworzyć konto?

  1. Kliknij w nasz link i przejdź do tms.pl
  2. Wejdź w button “otwórz konto”
  3. Postępuj zgodnie ze wskazówkami brokera: wybierz kraj, wpisz adres e-mail i hasło do logowania
  4. Dołącz zdjęcia dokumentów tożsamości lub kontynuuj standardową rejestrację
tms oanda rejestracja
tms e-mail

Dopiero po zweryfikowaniu tożsamości, a więc potwierdzeniu twoich danych osobowych – będziesz mógł wykonać wpłatę i zrobić pierwszy ruch na giełdzie. 

Co ciekawe – pierwszy depozyt powinien pochodzić z konta bankowego, które jest przypisane do twoich danych. Dzięki temu zweryfikujesz rachunek bankowy – bez konieczności przedstawiania wyciągu bankowego.

Weryfikacja w TMS Oanda

W TMS Oanda konto możesz zweryfikować już podczas rejestracji lub po zalogowaniu się na konto. Jak to wygląda w praktyce?

  • Weryfikacja w trakcie rejestracji – po wpisaniu adresu e-mail i hasła do logowania możesz dołączyć obustronne zdjęcia dowodu osobistego lub paszportu. To pozwoli ci na założenie konta i zweryfikowanie tożsamości.
tms oanda weryfikacja
tms oanda dowód osobisty
  • Weryfikacja po rejestracji – jeśli nie chcesz od razu się weryfikować, bo np. nie posiadasz przy sobie dokumentu, to możesz to zrobić w dowolnym terminie później. Jak? Po ukończeniu rejestracji, zaloguj się na konto TMS i w edycji ustawień dodaj wymagane dokumenty: dowód osobisty/paszport.
tms formularz

Sam decydujesz, z której opcji weryfikacji skorzystasz. Co ciekawe, w TMS Oanda nie musisz przedstawiać dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania np. wyciągu bankowego czy rachunku za media. Wystarczy, że pierwszy depozyt na rachunek brokera złożysz z konta bankowego przypisanego do twoich danych osobowych. W ten sposób zweryfikujesz rachunek, na który będziesz mógł wypłacać środki z TMS Oanda.

Podsumowując – w TMS weryfikacja polega na dołączeniu zdjęć ważnego dokumentu tożsamości i wykonaniu wpłaty z własnego rachunku bankowego.

Co warto wiedzieć o rejestracji w TMS Oanda:

✅ W TMS możesz otworzyć konto demo i real

✅ Do handlowania prawdziwymi pieniędzmi potrzebna jest weryfikacja tożsamość

✅ Do przejścia KYC potrzebujesz dowód osobisty lub paszport (ważny)

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Od 74% do 89% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.