eToro rejestracja: jak założyć konto?

Autor: Arkadiusz Krakowiak Arkadiusz Krakowiak 07:48, 24 cze 2024
eToro rejestracja: jak założyć konto?

Aby inwestować w eToro najpierw musisz założyć konto u tego brokera. W tym miejscu wyjaśniamy, jak się zarejestrować i zweryfikować, żeby tego samego dnia korzystać z wszystkich możliwości tej platformy.

Rejestracja w eToro

W eToro możesz otworzyć konto real i demo. To pierwsze oznacza konieczność pełnej weryfikacji, a drugie – pozwala na handlowanie wirtualnymi środkami. W ramach rachunku demo otrzymasz 100 tysięcy dolarów na przetestowanie swoich strategii inwestycyjnych. Jeśli jednak chcesz inwestować prawdziwe pieniądze, to musisz przejść przez procedurę KYC.

etoro logowanie

eToro to regulowany broker, którzy przestrzega zasad KYC i AML. Dyrektywy te odnoszą się do weryfikacji użytkowników, by przeciwdziałać praniu brudnych pieniędzy. Tego rodzaju zasad przestrzegają też inni brokerzy:

Generalnie: rejestracja, jak i weryfikacja u większości operatorów giełdowych odbywa się w podobny sposób. Jako nowy inwestor musisz okazać dokument tożsamość, a także potwierdzenie adresu zamieszkania. To konieczne, żeby w pełni aktywować konto w eToro.

Rozpoczynając rejestrację w eToro przygotuj:

 • dowód osobisty lub paszport,
 • dokument z adresem np. rachunek za media, wyciąg bankowy.

🗨️ Nasza opinia:

Co nowego w eToro, to możliwość wykonania wpłaty jeszcze przed weryfikacją danych osobowych. O co chodzi? Po rejestracji możesz zdeponować maksymalnie 2000 USD, a dopiero później zweryfikować dane osobowe. Jeśli jednak tego nie zrobisz, to broker zwróci na konto twoją wpłatę. 

Pamiętaj też, że choć na stronie eToro informuje, że akceptuje prawo jazdy do potwierdzenia adresu zamieszkania, to w istocie nie jest to prawdą. Użytkownicy, którzy dołączają prawo jazdy są i tak proszeni o dodatkowy dokument.

Jak otworzyć konto?

 1. Kliknij w nasz link i przejdź do strony eToro
 2. Rozpocznij rejestrację – wpisz: e-mail, nazwę użytkownika, hasło
 3. Zaznacz wymagane zgody
 4. Wejdź w link, który otrzymasz od eToro na podaną pocztę e-mail
 5. Zaloguj się na konto

Po zarejestrowaniu się i zalogowaniu do eToro – na twoim ekranie pojawi się komunikat: uzupełnij swój profil

etoro weryfikacja

Innymi słowy: to procedura KYC, czyli weryfikacja tożsamości. Rozpoczynając ją będziesz zobligowany do wpisania np. imienia, nazwiska, numeru PESEL, a także potwierdzenia tych informacji dokumentem tożsamości.

Weryfikacja w eToro

W eToro weryfikacja przebiega w dość standardowy sposób, a więc najpierw uzupełniasz wymagane pola, a następnie wklejasz zdjęcia potrzebnych dokumentów. Cała procedura zajmuje kilka minut.

Pierwsze co musisz zrobić, to wpisać następujące dane:

 • imię,
 • nazwisko,
 • datę urodzenia,
 • adres zamieszkania,
 • numer PESEL.
etoro rejestracja
etoro kyc

W kolejnym kroku broker oceni stan twojej wiedzy dotyczący kontraktów CFD i inwestowania. To quiz, który jest stosowany również przez inne platformy np. XTB i TMS. Po prostu odpowiedz na kilka pytań w formie testu.

etoro test

Ostatni krok weryfikacji, to dołączenie dokumentów:

 • tożsamość potwierdzisz dowodem osobistym lub paszportem (obustronne zdjęcie w kolorze),
 • adres zamieszkania: wyciągiem bankowym lub rachunkiem, na którym widać twoje dane
etoro dokumenty

Po spełnieniu wszystkich formalności nie pozostaje ci nic innego, jak czekać na informację zwrotną od eToro. Zwykle odpowiedź przychodzi tego samego dnia. Jeśli dokumenty będą spełniać kryteria tj. będą ważne i czytelne, to broker powinien pozytywnie zweryfikować twoją tożsamość. O wszystkim zostaniesz poinformowany za pośrednictwem wiadomości e-mail.

Co warto wiedzieć o rejestracji w eToro:

✅ Do weryfikacji broker akceptuje następujące dokumenty: dowód osobisty lub paszport

✅ Dopiero po potwierdzeniu tożsamości możesz korzystać z instrumentów finansowych

✅ W większości przypadków konto weryfikowane jest w dniu przesłania wniosku

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Od 74% do 89% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.